(حجاب نزد فاطمه زهرا (س

Hijab

السلام علیک یا الصدیقه الشهیده … س …

حجاب: تلالو شبنم برچهره گل است

حجاب: اوای ملکوتی جمال طلبی زن است

حجاب: ترنم ایمان برلبان گویای غیرت است

حجاب: بوی خوش گل عفاف است

حجاب: سپری است قوی در برابر شمشیر های

 تهاجم فرهنگی

حجاب: فریاد و رنگ تقوا است

حجاب: نشان وقار وعلامت افتخار وعزت نفس است

چند روایت درباره اهمیت حجاب در نظر فاطمه زهرا علیهاسلام:

 حضرت موسی بن جعفر(ع) از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین (ع) نقل فرمود که:

 روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخاست و چادر به سر کرد. رسول خدافرمود:« چرا از او رو می‌گیری، او که تو را نمی‌بیند؟» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او اگر چه مرانمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند.» رسول خدا فرمود:« شهادت می دهم که تو پاره تن منی.»

روزی رسول خدا از اصحاب خود پرسید:

« نزدیکترین حالات زن به پروردگارش کدام است؟» اصحاب نتوانستند جواب بدهند. این سؤال به گوشفاطمه(س)رسید. فاطمه فرمود:« نزدیکترین حالات زن به پروردگارش وقتی است که در خانه اش بنشیند (و خود را در کوچه و بازار، جلو چشم نا محرمان قرار ندهد.)» وقتی رسول خدا این سخن را شنید، فرمود:« فاطمه پاره تن من است.»

امیرالمؤمنین (ع)می‌فرماید:

 روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟» فاطمه (س)  پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند » رسول خدا فرمود:« فاطمه پاره تن من است »

رسول خدا بعد از ازدواج فاطمه (س) کارها را بین او و علی (ع) تقسیم کرد و فرمود کارهای منزل بافاطمه و کارهای خارج از منزل با علی. فاطمه(س)می‌فرماید:« هیچ کس نمی‌‌داند من چقدر خوشحال شدم که رسول خدا مرا از ظاهر شدن در پیش چشم مردان معاف کرد.»

روزی فاطمه زهرا (س)به اسماء فرمود:

« چه بد است این تخته‌هایی که بدن مرده را برای تشییع جنازه روی آن می‌گذارند! زیرا وقتی زنی را روی آن قرار می دهند و پارچه ای بر بدنش می کشند، حجم بدن او معلوم است.» اسماء گفت:« من که در حبشه بودم، می‌دیدم مردم آنجا تابوتی از چوب درست می‌کردند و مرده را داخل آن می‌گذاشتند.»
سپس اسماء با چوب خرما تابوتی لبه‌دار درست کرد و به فاطمه (س) نشان داد. حضرت فاطمه بسیار خوشحال شد و فرمود:« این خیلی خوب است. وقتی مرده را داخل آن قرار دهند و پارچه‌ای روی آن بکشند، دیگر معلوم نمی‌شود مرده مرد است یا زن.» و فرمود:« پس از مرگم، مرا در همین تابوت بگذارید.»

و در اخر هم حرف همه بچه های جبهه و یاران شهدا !

تادیروز جان می دادیم که چادرها و روسری ها نیفتد

 ولی ان ها هم افتاد.

التماس دعا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *